Nauja B kat. grupė LIETUVIŲ KALBA renkama LIEPOS 9 d. 19:30 val. (paskaitos vyksta GYVAI ir nuotoliniu ZOOM)

Nauja B kat. grupė RUSŲ KALBA renkama LIEPOS 9 d. 18:00 val. (paskaitos vyksta GYVAI ir nuotoliniu ZOOM)

ltenru

B kategorija

NUO KADA GALIMA PRADĖTI MOKYTIS B KATEGORIJĄ?

Mūsų vairavimo mokykla Vilniuje kviečia Jus pradėti mokytis B kategorijos nuo 17 metų. Žinoma, laukiame atvykstant ir kitų amžiaus grupių mokinių, tačiau 17 metų yra būtent ta amžiaus riba, kada anksčiausiai galima mokytis tiek teorijos tiek praktikos vairavimo mokykloje.

Būdami 17 metų Jūs galite baigti visą kursą vairavimo mokykloje t. y., išlaikyti teorijos ir praktikos galutines įskaitas (jeigu mokėtės teorija + praktika) arba išlaikyti tik praktinę galutinę įskaitą (jeigu mokėtės tik praktiką be teorijos – eksternu).

Būdami 17 metų Jūs taip pat galite išlaikyti teorijos žinių patikrinimo egzaminą VĮ „Regitra“, tačiau tik sulaukę pilnametystės galėsite laikyti praktinių įgūdžių egzaminą.

KĄ GALIU VAIRUOTI TURĖDAMAS(-A) B KATEGORIJOS VAIRAVIMO TEISES?

Turėdami B kategorijos vairuotojo pažymėjimą rankose Jūs turite teisę vairuoti transporto priemones, kurių didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė kaip 3 500 kg ir kurios skirtos bei suprojektuotos vežti ne daugiau, kaip 8 keleivius (neįskaitant vairuotojo). Šios transporto priemonės gali būti sujungtos su priekaba, kurios didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė kaip 750 kg.

Žinoma nepamirškime ir mopedų, lengvųjų keturračių ir keturračių be priekabos, traktorių iki 60 kW, kuriuos galėsite vairuoti su B kategorijos teisėmis.

KUO SKIRIASI B KATEGORIJOS VAIRAVIMO KURSAI EKSTERNU NUO ĮPRASTŲ KURSŲ „SU GRUPE“?

Esminis skirtumas tarp „Eksternu“ ir „Su grupe“ yra teorijos mokymasis. Mokydamiesi vairavimo kategorijos eksternu, Jūs savarankiškai ruošiatės teorijos egzaminui, kurį laikysite Regitroje. Savarankiškas mokymasis namuose – tai KET knygutės skaitymas, analizavimas, KET testų sprendimas internetu be vairavimo mokyklos pagalbos. Pasirinkus mokytis B kategoriją eksternu, į vairavimo mokyklą Eurodraivas Jūs atvykstate jau išlaikius teorijos žinių patikrinimo egzaminą VĮ „Regitra“ ir iš karto pradedate praktines vairavimo pamokas.

Mokydamiesi B kategoriją su grupe, kiekvieną kelių eismo taisyklių temą mokotės kartu su vairavimo teorijos mokytojo pagalba, dalyvaujate gyvose arba nuotolinėse B kategorijos pamokose nustatytu metu bei gaunate visokeriopą pagalbą, įskaitant individualias konsultacijas, teorijos mokymosi klausimais. Įprastai teorijos kursas trunka mėnesį laiko, tačiau tuo pačiu metu, kuomet mokotės teorijos, Jūs galite pradėti atlikinėti ir praktinius pravažiavimus, jeigu esate vairavimo mokyklai pristatę vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininę pažymą!

Kas įskaičiuota į B kategorijos vairavimo kursų kainą rasite paspaudus čia.

AR LAIKYTI TEORIJOS ĮSKAITĄ VAIRAVIMO MOKYKLOJE BŪTINA?

Mokantis B kategoriją eksternu – laikyti teorijos įskaitos vairavimo mokykloje nereikia, nes Jūs atvykstate jau išlaikę teorijos žinių patikrinimo egzaminą Regitroje.

Jeigu mokotės teoriją mokykloje su grupe, tačiau pristatėte vairavimo mokyklai teorijos egzamino išlaikymo pažymą, gautą VĮ „Regitra‘, tokiu atveju teorijos įskaitos vairavimo mokykloje taip pat nereikia laikyti. Kitaip tariant, dar nebaigę mokymo kurso vairavimo mokykloje, galite vykti į Regitrą laikyti teorijos egzamino, jeigu jaučiatės užtikrinti ir turintys pakankamai teorinių žinių.

AR GALIU MOKYTIS VAIRUOTI IR SU MECHANINE IR SU AUTOMATINE PAVARŲ DĖŽĖMIS, KAD SUPRASČIAU JŲ SKIRTUMUS?

Tikrai taip, tačiau yra keletas svarbių niuansų, kuriuos turite žinoti. Nepaisant to, jog populiarumas vairuoti automobilius su automatinėmis pavarų dėžėmis vis auga, gyvenime gali tekti pavairuoti automobilius ir su mechanine pavarų dėže. Abiejų tipų automobiliams yra taikomos vienodos kelių eismo taisyklės, o skiriasi tik transporto priemonių pavarų dėžės valdymas.

Mūsų vairavimo mokykloje Vilniuje galite išbandyti kelias vairavimo pamokas atlikti su automatine pavarų dėže, o kitas su mechanine, tačiau atminkite, kad ta pavarų dėžė, su kuria laikysite praktinę galutinę įskaitą vairavimo mokykloje, bus tokia pati, kaip ir egzamine VĮ „Regitra“. Pvz., atlikote pirmas 3 pamokas su mechanine pavarų dėže, likusias 12 pamokų – su automatine, praktinę įskaitą taip pat išlaikėte su automatu, vadinasi Regitroje egzaminą laikysite automobiliu su automatine pavarų dėže.

Jeigu Regitroje egzaminą laikysite su automatu, ateityje Jūs galėsite vairuoti tik šio tipo transporto priemones (nebent pakartotinai perlaikysite egzaminą VĮ „Regitra“ su mechanine pavarų dėže). Jeigu egzaminą laikysite su mechanine pavarų dėže – ateityje galėsite vairuoti visų tipų pavarų dėžių automobilius.

DOKUMENTAI, KURIŲ REIKIA ATVYKSTANT UŽSIREGISTRUOTI Į KURSUS SU GRUPE

  • Asmens dokumentas
  • Vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininė pažyma (registruojantis į kursus turėti nebūtina, galima pristatyti vėliau)

DOKUMENTAI, KURIŲ REIKIA ATVYKSTANT UŽSIREGISTRUOTI Į KURSUS EKSTERNU

  • Asmens dokumentas
  • Vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininė pažyma, suteikianti teisę vairuoti B kategorijos TP
  • Pažyma apie išlaikytą teorijos egzaminą VĮ „Regitra“

Registracija į kursus